Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wyremontowana Kwiatowa oficjalnie otwarta
Nasz Tczew

Wyremontowana Kwiatowa oficjalnie otwarta

W poniedziałek w strugach deszczu oficjalnie została oddana do użytku świeżo wyremontowana ul. Kwiatowa. Długo oczekiwane zadanie dotyczyło odcinka o łącznej długości 370 metrów. Połowa zadania została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Mieszkańcy, którzy pracują lub robią zakupy w strefie handlowo-przemysłowej przy ul. Kwiatowej, mogą już odetchnąć. Minął już czas wpadania kierowców w dziury i jeżdżenia slalomem w celu uniknięcia nierówności. Po kilku tygodniach zakończył się remont ulicy, która dla wielu mieszkańców jest także skrótem pomiędzy ul. Malinowską a Gdańską. W poniedziałek w strugach deszczu prezydent Tczewa w towarzystwie posła i senatora oficjalnie otworzył wyremontowany odcinek ul. Kwiatowej.

Efektem zrealizowanego zadania jest odtworzona nawierzchnia z prefabrykowanych płyt drogowych o szerokości 6,5 m. W ramach inwestycji wykonano niezbędne prace towarzyszące jak np. profilowanie podbudowy, regulacja wysokościowa istniejących zjazdów i zwieńczeń urządzeń sieci uzbrojenia technicznego w obrębie jezdni. Wykonawcą robót była firma z Rajków. W otwarciu ulicy wzięli udział parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej – senator Ryszard Świlski oraz poseł Jacek Karnowski. Obaj pogratulowali Mirosławowi Pobłockiemu sukcesów w zdobywaniu środków zewnętrznych i poparli jego kandydaturę na prezydenta.

Przypomnijmy, że w dalekiej przyszłości równolegle do ul. Kwiatowej będzie biegła tak zwana północna obwodnica, będąca wydłużeniem ul. Dworcowej w kierunku zachodnim. Jej realizacja jeszcze bardziej odkorkuje ul. Malinowską i udrożni specjalną strefę ekonomiczną. Prezydent informuje, że wykonanie tej inwestycji to bardzo odległa przyszłość, ponieważ w pierwszej kolejności miasto będzie musiało skupić się na południowej obwodnicy, czyli tak zwanej ul. Nowej Głowackiego. Połączy ona ul. Bałdowską z al. Solidarności.