Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W Tczewie powstaną wyrzutnie rakiet
Nasz Tczew

W Tczewie powstaną wyrzutnie rakiet

To już pewne – w sąsiedztwie tczewskiego osiedla Witosa powstanie nowa jednostka wojskowa wraz z wyrzutniami rakiet i siedmiuset żołnierzami. Prace budowlane mają się rozpocząć na przełomie 2024 i 25 roku. Przedstawiciel partii rządzącej odpowiada zaniepokojonym mieszkańcom, że dzięki rakietom będą mogli czuć się bezpiecznie.

Już wiosną docierały do nas nieoficjalne informacje o tym, że na dawnym poligonie wojskowym przy osiedlu Górki miałyby w przyszłości stacjonować wojska rakietowe. Teraz jest to już pewne. Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało, że na 139-hektarowym terenie powstanie nowa jednostka wojskowa. Informację MON-u przekazał poseł z Tczewa Kazimierz Smoliński. Niewykluczone, że prócz wojsk rakietowych w Tczewie mogłyby stacjonowany także Wojska Obrony Terytorialnej.

Na decyzję MON-u z niepokojem patrzą niektórzy mieszkańcy Tczewa, którzy chcieli, aby miasto przekształciło dawny poligon wojskowy wraz z Lasem Tczewskim w zielony teren rekreacyjny. Przypomnijmy archiwalne wypowiedzi działaczy społecznych, którzy woleliby aby jednostka powstała w innym miejscu, poza Tczewem. Poseł uważa, że mieszkańcy Górek nie muszą się obawiać nowej jednostki wojskowej.

Poseł Smoliński informuje, że prace budowlane miałyby ruszyć pod koniec przyszłego roku, jednak warto podejść ostrożnie do dat deklarowanych przez posła tuż przed wyborami do Sejmu. Przypomnijmy, co poseł mówił w 2020 roku w kontekście Mostu Tczewskiego kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich. Rok 2023 powoli się kończy, a prace budowlane przy moście nawet się nie rozpoczęły. Deklaracja odnośnie braku wymogu wkładu własnego również się nie potwierdziła.