Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Passionata 10 lat
Nasz Tczew

Passionata i goście na jubileuszowym koncercie

Chór mieszany Passionata, którego dyrygentem jest Michał Olejnik, w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji w Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert jubileuszowy. Na scenie oprócz Passionaty pojawili się goście – chór dziecięcy, wokalistki i tenor.


Chór mieszany Passionata działa od 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Pierwszą i wieloletnią dyrygentką zespołu była Monika Bławat, obecnie tę funkcję pełni Michał Olejnik. W naszym mieście chór znany jest z występów podczas miesjkich uroczystości czy akcji charytatywnych, zapraszany jest też na przeglądy chórów jak również na msze do kościołów Tczewa i okolicy. W kwietniu 2019 roku chór Passionata został laureatem „ Złotego Pasma” na Wielkopostnym Festiwalu Chóralnym w Nowem nad Wisłą. W repertuarze ma utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.


Blisko dwugodzinny koncert jubileuszowy wypełniły występy zaprzyjaźnionych gości. Najpierw wystąpił chór dziecięcy Passionatka prowadzony obecnie przez Weronikę Łopatę, nazywany żartobliwie młodszą siostrą zespołu-jubilata.

Passionata obecnie składa się z 17 osób. Podczas koncertu zaprezentowała różnorodne utwory od polskiej klasyki czyli Stanisława Moniuszki poprzez pieśni ludowych po przeboje Elvisa Presleya.

Sala centrum kultury była wypełniona. Organizatorzy przygotowali dla publiczności sporo niespodzianek. Był utwór śpiewany solo na cztery głosy. Chór dopełniał występy solistów: wokalistek Marii Netel i Agaty Sowy oraz tenora Przemysława Radziszewskiego, który wystąpił w podwójnej roli, bowiem koncert ten prowadził.