Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Walczyli o puchar prezydenta w Mölkky
Nasz Tczew

Walczyli o puchar prezydenta w Mölkky

Tczewianie przygotowują się do organizacji Grand Prix Polski w Mölkky, czyli gry za pomocą tak zwanych fińskich kręgli. W ramach przygotowań na kanonce stoczono pojedynek o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky.

O modzie na fińskie kręgle Mölkky mówiliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to tczewska drużyna zorganizowała zawody przy II Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku na kanonce odbyły się Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa. Przypomnijmy, na czym ta gra polega.

Tegorocznym zawodom towarzyszyła bardzo wysoka temperatura. Nie zniechęciło to jednak zawodników. W niedzielę na kanonce na najwyższym stopniu podium stanął Mariusz Goeck reprezentujący drużynę Zagryfka Mölkky Tczew. Drugie, trzecie i czwarte miejsce należą do reprezentantów drużyny Format Mölkky Sztum, do Arkadiusza Piróga, Marcina Morżyka i Marcina Nabojczyka. Sztumski zespół ma na swoim koncie więcej sukcesów.

Za kilkanaście dni w Tczewie odbędzie się czwarta runda Grand Prix Polski w Mölkky. Sztumska drużyna już przygotowuje się do tczewskiego Grand Prix. Sztumscy zawodnicy przypominają, że w Mölkky może zagrać każdy.