Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Weź udział w głosowaniu w budżecie obywatelskim
Nasz Tczew

Weź udział w głosowaniu w budżecie obywatelskim

Władze miasta przypominają, że tylko do najbliższego wtorku 12 września mieszkańcy Tczewa mogą oddać swój głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Przy okazji sprawdzamy, na jakim etapie jest realizacja tegorocznych zadań oraz czy jest szansa, aby w przyszłości pula środków budżetu obywatelskiego wyniosła więcej niż milion złotych.

Tylko niecały tydzień pozostał mieszkańcom Tczewa na oddanie głosu w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Można zagłosować maksymalnie na dwa projekty, na jeden duży i jeden mały. Głosy można oddać w sposób tradycyjny, czyli papierowy, albo cyfrowy, czyli poprzez stronę internetową bo.tczew.pl. Władze miasta zachęcają do wzięcia udziału w budżecie obywatelskim.

Jedno z wykonywanych tegorocznych zadań dotyczy ul. Grunwaldzkiej, gdzie powstaje teren rekreacyjny. W tym roku przy fontannie na skwerze przy ul. Żwirki miała powstać tężnia solankowa. Inwestycja zaliczy opóźnienie. Opóźniony jest również napis przestrzenny z nazwą Tczewa, który miał powstać już w zeszłym roku na bulwarze, ale ostatecznie stanie w okolicy nowej siedziby Sądu Rejonowego.

Od wielu lat budżet obywatelski Tczewa niezmiennie wynosi milion złotych. Spytaliśmy wiceprezydenta, czy jest szansa, aby w kolejnych edycjach pula środków została powiększona, uwzględniając wysoką inflację.