Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wizerunek komendanta użyty w kampanii
Nasz Tczew

Wizerunek komendanta użyty w kampanii

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie Marcin Malinowski nie zgadza się na wykorzystywanie jego wypowiedzi i wizerunku w spocie wyborczym prezydenta Tczewa. Mirosław Pobłocki kilka dni temu opublikował w mediach społecznościowych krótki filmik krytykujący pomysł swojego kontrkandydata Łukasza Brządkowskiego na reaktywację centrum monitoringu.

Pobłocki poparł swoje słowa wypowiedzią komendantki Straży Miejskiej oraz komendanta policji. Okazuje się, że komitet wyborczy Porozumienie na Plus nie otrzymał zgody na wykorzystanie wypowiedzi i wizerunku komendanta policji.

W oświadczeniu oficera prasowego czytamy, że „z uwagi na pojawienie się materiałów w mediach społecznościowych, w których bez zgody wykorzystano wizerunek oraz wypowiedź komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, inspektor Marcin Malinowski zwrócił się z żądaniem do komitetu wyborczego prezydenta miasta Tczewa o natychmiastowe usunięcie nagrania z sieci. Polska Policja jest formacją apolityczną, co zabrania funkcjonariuszom udziału we wszelkiej działalności związanej z polityką”.

Sztab prezydenta filmik już usunął. Poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe Urzędu Miejskiego oraz szefa komitetu wyborczego PnP, jednak do momentu nagrania programu, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.