Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W niedzielę tczewianie wybiorą prezydenta miasta
Nasz Tczew

W niedzielę tczewianie wybiorą prezydenta miasta

W najbliższą niedzielę w Tczewie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W dogrywce zmierzy się radny miejski Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa z prezydentem Mirosławem Pobłockim z Porozumienia na Plus. O szczegółach, w tym o transporcie dla osób niepełnosprawnych, informuje Sekretarz Miasta.

W niedzielę 21 kwietnia w całej Polsce odbędzie się druga tura wyborów samorządowych – konkretnie w tych miastach i gminach, w których 2 tygodnie temu nie udało się wyłonić nazwisk prezydentów miast, burmistrzów lub wójtów. Do drugiej tury dojdzie m.in. w Gdyni, Malborku, Słupsku, Kościerzynie, Wejherowie czy Kwidzynie, a na obszarze powiatu tczewskiego jedynie w Tczewie. W pierwszej turze trzy osoby ubiegały się o fotel prezydenta naszego miasta. Najwięcej głosów otrzymał radny Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa, który 21 kwietnia zmierzy się w dogrywce z urzędującym prezydentem Mirosławem Pobłockim z Porozumienia na Plus. Na trzecim miejscu uplasowała się Iwona Ochocka ze Wspólnie dla Tczewa.

W sobotę i niedzielę nie wolno zapominać o ciszy wyborczej. Urząd Miejski zapewnia transport dla osób niepełnosprawnych. Sekretarz Miasta, który odpowiada za organizację wyborów, zachęca mieszkańców do oddania w niedzielę swojego głosu.