Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wkrótce otwarcie punktu masowych szczepień
Nasz Tczew

Wkrótce otwarcie punktu masowych szczepień

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie jest już gotowa na potrzeby punktu masowych szczepień. Rozpocznie on swoją działalność w poniedziałek 26 kwietnia. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

Punkt masowych szczepień w ósemce będzie dziennie wykonywał od 300 do 400 szczepień w godzinach od 13 do 18. Do punktu mogą się zgłaszać tylko osoby z wyznaczoną wcześniej datą i godziną szczepienia – na hali ósemki nie będzie możliwości zapisu. Przypomnijmy, że zarejestrować się na szczepienie można poprzez bezpłatną infolinię 989 lub poprzez stronę internetową pacjent.gov.pl. Zapisywać się mogą ci Polacy, których grupa wiekowa została odblokowana przez Ministerstwo Zdrowia. Na szczepienie warto zabrać ze sobą e-skierowanie w telefonie komórkowym lub wydrukowane. Pracę punktu koordynują Szpitale Tczewskie przy wsparciu Zakładu Usług Komunalnych i pracowników ósemki.

Mieszkańcy obowiązkowo z założonymi maseczkami będą wpuszczani do hali sportowej po kilka osób, gdzie w pierwszej kolejności zdezynfekują ręce. Pozostali będą czekać przed budynkiem zachowując bezpieczne odległości. Prezes szpitala prosi, by pacjenci przychodzili pod halę kilka minut przed wyznaczoną wcześniej godziną, a nie wcześniej, ponieważ w przeciwnym razie mogą powstać skupiska ludzi, których ze względu na koronawirusa należy unikać. Po kilku minutach pacjent przebywający w poczekalni zostanie poproszony o przejście do rejestracji, a następnie do jednego z czterech przygotowanych punktów szczepień.

Dodajmy, że podczas pierwszego szczepienia pacjenci od razu otrzymają termin podania drugiej dawki. Niezależnie od powołania punktu masowych szczepień na terenie SP8, nadal można zapisywać się do pozostałych punktów, które szczepią na terenie Tczewa już od stycznia.