Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wójt chce kupić dawny sąd
Nasz Tczew

Wójt chce kupić dawny budynek sądu

Tczewski ratusz niebawem przejmie za symboliczną złotówkę budynek dawnego Sądu Rejonowego przy ul. Kołłątaja. Miasto obecnie nie potrzebuje nowego obiektu, dlatego zostanie on sprzedany. Przejęciem dawnej siedziby sądu jest zainteresowany między innymi wójt gminy Tczew oraz szkoła muzyczna.

W najbliższy poniedziałek 29 czerwca prezydent Tczewa podpisze akt notarialny związany z przejęciem za symboliczną złotówkę dawnego budynku sądu przy Parku Miejskim. Od kilku miesięcy Sąd Rejonowy działa w Tczewie w zupełnie nowym obiekcie przy al. Zwycięstwa, na działce, którą w 2015 r. zakupił od miasta również za symboliczna złotówkę. W związku z tym opuszczony budynek przy parku może zostać przejęty przez ratusz.

Ratusz informuje, że procedura przetargowa ruszy po wakacjach. Zakupem budynku wstępnie była zainteresowana Prokuratura Rejonowa w Tczewie. Ostatecznie prokuratura jednak stwierdziła, że w najbliższym czasie nie zamierza zmieniać lokalizacji, która mieści się przy ul. Sadowej. Przejęciem budynku zainteresowana jest również Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści, która mieści się w dawnym, zabytkowym klasztorze Dominikanów. Zainteresowany jest także Urząd Gminy Tczew.

Dyrektor szkoły muzycznej przekazał nam, że nie przystąpi do przetargu, ponieważ interesuje go jedynie zamiana budynków. Prezydent Tczewa takim rozwiązaniem nie jest zainteresowany.