Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

bajkowe przeboje Sowa
Nasz Tczew

Wokalne talenty śpiewały bajkowe przeboje

W niedzielne popołudnie w parku przy Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert zatytułowany “Bajkowe melodie”. Wielkie przeboje z filmów takich jak “Król lew” czy “Pocahontas” śpiewały w nim uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych w CEKiS przez Agatę Sowę.

W parku przy Centrum Kultury i Sztuki w miłej i sielskiej atmosferze to słoneczne popołudnie mogły spędzić całe rodziny. Najmłodsi mieli okazję wyszaleć się na dmuchańcach, ale też skorzystać ze stacji z torem przeszkód czy huśtawek. Głównym wydarzeniem popołudniowej imprezy był koncert zatytułowany “Bajkowe melodie”, w którym wystąpiły wokalne talenty uczęszczające na warsztaty do Agaty Sowy, tczewskiej solistki, trenerki wokalnej.

Na scenie pojawiło się dwanaście dziewcząt w wieku od 6 do 16 lat. Śpiewały przeboje z filmowych legendarnych produkcji bajkowych. Był na przykład utwór “Mam tę moc” z “Krainy lodu” czy “Miłość rośnie wokół nas”, który w oryginalnej wersji “Króla lwa” śpiewał Elton John. Nie mogło zabraknąć hitów z “Pięknej i Bestii” czy “Mulan”. Pojawiła się również autorska wersja z akompaniamentem gitary utworu “Ty druha we mnie masz” z filmu “Toy story” w wykonaniu Julii Ziółkowskiej.

Kornelia Poskrobko wcieliła się w rolę dzikuski Pocahontas śpiewając niezwykle trudny wokalnie i piękny przebój “Kolorowy wiatr”. Finałem koncertu było wykonanie wspólne wszystkich wokalistek wraz ze swoją instruktorką przeboju “Pół kroku stąd” z filmu “Viana skarb oceanu”, który w polskiej wersji filmu śpiewała Natalia Nykiel.

Koncert przeplatany był zadaniami konkursowymi “Jaka to melodia”, które nie sprawiały widzom żadnych problemów. Dla najodważniejszych i najszybszych były nagrody. Na zakończenie występów każda z młodych wokalistek otrzymała upominki, a dyrektor CKiS Tomasz Hildebrandt podziękował wszystkim ze szczególnym uwzględnieniem Agaty Sowy.

Jeszcze po koncercie organizatorzy zaprosili na festiwal kolorów. Część publiczności doczekała się mocnych rytmów nadawanych przez DJ-a, podczas których można było obsypywać się kolorowym proszkiem.