Konkurs wokalny Niezapominajka zwiększył swój obszar i rangę. Piąta edycja wydarzenia upamiętniającego nieżyjących artystów polskiej sceny muzycznej była po raz pierwszy wojewódzką. W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie wystąpiło ponad trzydziestu młodych wokalistek i wokalistów.
Była to piąta edycja wokalnego konkursu, w którym dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat lat śpiewały wyłącznie polskie utwory. Wzięło w nim udział 33 osoby – z blisko dziesięciu miejscowości pomorskiego województwa. Rywalizowali w czterech wiekowych kategoriach.
Wykonawcy interpretowali przeboje nieżyjących już artystów – wokalistów, autorów tekstów czy kompozytorów.
Konkurs muzyczny dla utalentowanych wokalnie dzieci i młodzieży to pomysł Agaty Sowy, nauczycielki w szkole podstawowej numer jedenaście, ale też instruktorki śpiewania, prowadzącej sekcję wokalną w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
Czteroosobowe jury pod przewodnictwem Joanny Klekowieckiej nie miało łatwego zadania. Podkreślano, że poziom był wyrównany i wysoki jak na tak młodych wokalistów.
W najmłodszej kategorii 10-11 lat jury przyznało pierwszą nagrodę Marii Musze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie, drugie miejsce zajął Albert Mois ze stowarzyszenia teatralnego Ingenium z Gdańska, a trzecie Amelia Krupicz z SP 11 w Tczewie.
W kategorii 12-13 lat jury najwyżej oceniło występ tczewianina Konrada Repińskiego reprezentującego stowarzyszenie Ingenium, który zaśpiewał “Rady Jaskra” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Wiedźmin” autorstwa Grzegorza Ciechowskiego.
Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Alicja Falińska z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Turzu, a trzecie Oliwia Drossel z pelplińskiej dwójki. W kategorii 14-15 lat wystąpiły same wokalistki. Trzecie miejsce przyznano Amelii Kulpińskiej z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach. Wysoko oceniono interpretację “Białej flagi” zespołu Republika w wykonaniu tczewianki Julii Ziółkowskiej. Julka zdobyła drugie miejsce, a pierwszą nagrodę jury przyznało uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie Kalinie Kortas, która zaśpiewała “Nie żałuję” żyjącej Edyty Geppert, ale do słów wspominanej wiele razy na Niezapominajce Agnieszki Osieckiej.
Wysoki poziom zaprezentowały wokalistki rywalizujące w najstarszej kategorii 16-19 lat. Zwyciężyła uczennica I LO w Tczewie Natalia Gockowska, która zaśpiewała “Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German. Drugie miejsce przyznano uczennicy VI Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska Amelii Wróbel, która wyróżniła się drapieżnym wykonaniem słynnego przeboju „Krakowski spleen” zespołu Maanam ze śpiewającą Korą Jackowską. Trzecie miejsce w najstarszej kategorii przyznano Agacie Mrozińskiej z Pelplina. Nagrodę publiczności otrzymała Magdalena Drejka, przedstawicielka Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie.