Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sara wystawa
Nasz Tczew

Wrażliwość i wyobraźnia na rysunkach Sary

W pracowni Koci koci Kociewiaka Fabryki Sztuk można oglądać wystawę prac Sary Graczyk. Jest ona laureatką wielu regionalnych i ogólnopolskich konkursów, między innymi VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem.

Sara Graczyk jest uczestniczką warsztatów terapii zajęciowej, na których rozwija wielką pasję swojego życia – rysowanie. Jest ono sposobem na wyrażanie siebie. W pracach inspirowanych grami, filmami dla dzieci, ilustracjami książek pojawiają się ulubione postacie bohaterów, miejsca, przedmioty. Rysunki Sary to kompozycje o niezwykłej sile wyrazu, które cechuje dbałość o szczegóły i jasne, żywe barwy. Inicjatorką wystawy prac w Fabryce Sztuk jest Magdalena Okapiec-Kortas ze Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

Terapeutki Magdaleny Kargul zapytaliśmy w jaki sposób udało się ukształtować umiejętności artystyczne Sary Graczyk.
Twórczość Sary znalazła uznanie na wielu konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Jej prace można było zobaczyć w kilku miastach, między innymi na wystawie w Galerii Mariackiej w Gdańsku.
Na wernisażu obok najbliższych jej osób – mamy, brata, znajomych, pojawili się między innymi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych Wojciech Rinc. Wiele osób wspiera Sarę, pomaga jej w realizowaniu swojej pasji. Filip Graczyk powiedział nam, że jej siostra w okresie pandemii narysowała około 180 prac, na wystawie w Fabryce Sztuk można zobaczyć wybraną ich część.

Wystawę prac Sary można zwiedzać w pracowni Koci koci Kociewiaka Fabryki Sztuk do końca czerwca.