Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nie zapomnij złożyć deklaracji o źródle ciepła
Nasz Tczew

Nie zapomnij złożyć deklaracji o źródle ciepła

Przypominamy wszystkim mieszkańcom, że tylko do 30 czerwca można składać obowiązkowe deklaracje o źródłach ogrzewania budynków. Sprawdzamy, kto musi to zrobić, a kto nie, i co może grozić osobom, które zapomną o złożeniu deklaracji.

Celem stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest poprawa jakości powietrza poprzez likwidację głównej przyczyny zanieczyszczeń, czyli emisji substancji powodujących smog. Dzięki deklaracjom powstanie baza danych, która będzie ważnym narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych. Baza będzie stanowić narzędzie dla organów administracji centralnej i samorządowej do realizacji polityki niskoemisyjnej.

W miniony weekend podczas pikniku na Górkach mieszkańcy mogli skorzystać z pomocy oferowanej przez Dom Przedsiębiorcy w zakresie wypełnienia deklaracji. Czasu pozostało niewiele, nic zatem dziwnego, że wielu mieszkańców pytało Dom Przedsiębiorcy o radę.

W najbliższą sobotę stanowisko Domu Przedsiębiorcy pojawi się również na bulwarze w ramach festynu komunalno-samorządowego. O wypełnieniu deklaracji lepiej nie zapomnieć, ponieważ mogą być za to naliczone kary.