Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

arie na bulwarze
Nasz Tczew

Niezapomniane przeboje na nadwiślańskim bulwarze

Weekend z wieloma atrakcjami w Tczewie rozpoczął piątkowy wieczorny koncert w ramach “Nadwiślańskich Festiwali Muzycznych” zatytułowany “Najpiękniejsze arie świata”. Na bulwarze zabrzmiały największe przeboje musicalowo-operetkowe.

Na zaproszenie prezydenta Tczewa w koncercie plenerowym wystąpili młodzi artyści, których wspólnym mianownikiem było to, że w swojej wokalnej edukacji mieli do czynienia z profesorem Ryszardem Karczykowskim. Pochodzącym z naszego miasta światowej sławy tenorem, wychowawcy kilku pokoleń muzyków, Honorowym Obywatelem Miasta Tczewa.


W projekt są zaangażowane znane osobistości propagujące w naszym kraju muzykę klasyczną. Dyrygentem orkiestry był Mieczysław Smyda. Koncert poprowadził Jerzy Snakowski popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych i programów telewizyjnych. Co powiedział o repertuarze tczewskiej gali musicalowo-operetkowej.

Artyści zaprezentowali niezapomniany muzyczny spektakl. Dopisała widownia, z którą wokaliści kilka razy wchodzili w interakcję rozdając przesyłki pocztowe czy też rzucając kwaity. Publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców. Podczas blisko dwugodzinnej gali zabrzmiało ponad dwadzieścia wielkich przebojów operetkowych i musicalowych. Wokaliści kilka razy bisowali i podziękowano im owacją na stojąco.