Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wręczono uczniom nagrody w konkursie ekologicznym
Nasz Tczew

Wręczono nagrody ekologicznym

W urzędzie miejskim rozdano nagrody w piątej edycji programu odpadowego pod hasłem „Lider segreguje i odzyskuje”.

Urząd Miejski za pośrednictwem Pracowni Edukacji Ekologicznej, działającej przy Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji, od wielu lat promuje i koordynuje selektywną zbiórkę surowców wtórnych w placówkach oświatowych. W poniedziałek trzydziestu uczniów z najlepszymi wynikami w piątej edycji konkursu ekologicznego odebrało dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczniowie z rąk swoich koordynatorów otrzymają nagrody w swoich szkołach.

Wdrażanie ekologicznych postaw wprowadzane jest już od przedszkolaka. Jak to się dzieje, że dzieci chętnie biorą udział w konkursach.

Istotą konkursu jest systematyczność zbierania – dodała Anna Peichert. W mijającym roku szkolnym 3330 uczniów wraz z rodzinami brało aktywny udział w programach odpadowych. Sukcesem jest to, że te 220 ton surowców zebranych w domach nie trafiło do osiedlowych pojemników, a bezpośrednio do odbiorców czystych surowców na przykład do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych, który aktywnie włączył się w ich odbiór ze szkół.
W tym samym czasie w urzędzie odbyło się również wręczenie nagród dla uczniów szkół podstawowych, którzy wykazali się największą wiedzą w XIX Miejskim Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Turysta nie szkodzi przyrodzie”.