Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wyburzą amfiteatr i wybudują nowy
Nasz Tczew

Wyburzą amfiteatr i wybudują nowy

Mieszkańcy wciąż pytają o przyszłość amfiteatru, który obecnie jest zarośnięty chwastami. Prezydent Tczewa odpowiada, że obecna budowla zostanie wyburzona, ale podczas rewitalizacji w tym samym miejscu powstanie nowy, kameralny amfiteatr.

Temat przyszłości amfiteatru poruszaliśmy już wielokrotnie, jednak mieszkańcy w serwisach społecznościowych wciąż o to pytają i zastanawiają się, dlaczego obiekt jest obecnie bardzo zaniedbany i porośnięty chwastami. Odpowiedź jest prosta. Miasto obecnie nie odświeża tego miejsca, ponieważ w niedalekiej przyszłości zostanie ono całkowicie przebudowane. Obecna bryła amfiteatru zostanie wyburzona i w tym miejscu stanie kameralny obiekt. Prezydent informuje, że niektóre elementy infrastruktury amfiteatru uda się ponownie wykorzystać.

Prezydent twierdzi, że miasto przeszło „drogę przez mękę”, ponieważ w 2017 roku na wniosek Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa Park Miejski został wpisany do rejestru zabytków. Nie dodaje jednak, że społecznicy zrobili to po to, aby nie dopuścić do realizacji kontrowersyjnego pomysłu władz Tczewa, który miał polegać na odpłatnym korzystaniu z części parku.

Firma projektowa z Warszawy od kwietnia tworzy dokumentację rewitalizacji Parku Miejskiego. Wkrótce będzie ona gotowa.