Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

o pomorzu nadwiślańskim
Nasz Tczew

Wystawa o Pomorzu Nadwiślańskim

Tczewscy regionaliści ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otworzyli wystawę o Pomorzu Nadwiślańskim i wręczyli nagrody za konkurs.

Kociewski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie przygotował wystawę zatytułowaną Pomorze Nadwiślańskie. Wernisaż był okazją do ogłoszenia wyników konkursu promującego ten region i wręczenia nagród.

Zarówno wystawa jak i konkurs jest pokłosiem i zwieńczeniem współpracy zrzeszenia z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach cyklu Bibliotecznych Spotkań Regionalnych . Ekspozycję Pomorze Nadwiślańskie “Regionalizmy znad dolnej Wisły“ można oglądać w oddziale MBP w Tczewie przy ulicy Jagiełły.

Wernisaż był okazją by rozwiązać ogłoszony kilka miesięcy temu konkurs zatytułowany „Moje miejsce na Ziemi, moja miejscowość, mój region”. Do biblioteki przy ulicy Jagiełły przybyli laureaci, także ich rodzice i nauczyciele. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym dla uczniów szkoł podstawowych przynano Flipowi Gierszewskiemu z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie. Konkurs literacki dla gimnazjalistów wygrał Maksymilian Frąckowiak z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. Nagrodami dla najlepszych trzech uczestników konkursu były między innymi tablety. Były też wyróżnienia i podziękowania dla dyrektorów szkół i nauczycieli bezpośrednio przygotowujących dzieci do konkursu