Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wendt krzesimir
Kultura Nasz Tczew

Zaduszki z Adamem Wendtem i Krzesimirem Dębskim

Na tegorocznym koncercie w ramach zaduszek jazzowych wystąpiły legendy. Tradycyjnie architektem projektu był Adam Wendt – lider zespołu My Choice, który zaprezentował utwory ze swojego albumu. Gościnnie wystąpił Krzesimir Dębski – znany kompozytor i muzyk jazzowy, wirtuoz skrzypiec.


Zaduszki jazzowe w Centrum Kultury i Sztuki to od wielu lat realizacja autorskich pomysłów pochodzącego z Tczewa jednego z najlepszych polskich saksofonistów i kompozytorów jazzowych Adama Wendta. Impreza ma swoją renomę i gwarancję jakości.

Gościnnie na koncertach organizowanych w przeddzień wszystkich świętych występowało wielu wybitnych muzyków. Tegoroczną gwiazdą był Krzesimir Dębski – legenda nie tylko polskiego jazzu. Kompozytor muzyki do wielu filmowych produkcji, także tych bardzo cenionych, jest też dyrygentem. W Tczewie wystąpił w gronie kolegów jako jazzowy instrumentalista grający na skrzypcach.

Dębski był gościem zespołu o nazwie My Choise, który w tym roku wydał album o nazwie My choice z kompozycjami Adama Wendta. Ten właśnie materiał był prezentowany podczas jazzowych zaduszek. Do realizacji pomysłu Wendt zaprosił: pianistę Dominika Wanię, kontrabasistę Mariusza Bogdanowicza i perkusistę Sebastiana Frankiewicza.