Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

badania wzroku dzieci
Nasz Tczew

Profilaktyczne badania wzroku 10-latków z Tczewa

Wiceprezydent Tczewa do spraw społecznych Adam Urban w programie Pytania do Prezydenta powiedział o realizacji programu profilaktyki zdrowotnej w całości finansowanego przez miejski samorząd. To program wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku dziesięciu lat, mieszkających w Tczewie.

Uchwała o przystąpieniu przez miasto Tczew do realizacji programu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci została przyjęta przez radę miejską w maju. Po przeprowadzeniu konkursu miasto wyłoniło partnera, który realizuje program – to Przychodnia Rogowscy. Wiceprezydent Tczewa do spraw społecznych Adam Urban wyjaśnił dlaczego w tym samorządowym programie profilaktyki wybrano dzieci w wieku 10 lat.

Wiceprezydent Urban powiedział także na czym polega badanie i poinformował, że z programu skorzystało ponad 100 osób, a bezpłatne badania profilaktyczne można przeprowadzić jeszcze blisko 400 dziesięciolatkom.

Rodzice mieszkający w Tczewie i chcący przeprowadzić badanie swojemu dziecku z rocznika 2013 powinni umówić się telefonicznie lub osobiście w Przychodni Rogowscy przy ulicy 30 stycznia.