Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

DPS zawody wędkarskie
Nasz Tczew

Zawody wędkarskie okazją do integracji

Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie dzięki gościnności stowarzyszenia Górki zorganizował zawody wędkarskie o puchar starosty powiatu tczewskiego. W tej integracyjnej imprezie wzięli udział przedstawiciele sześciu domów pomocy społecznej z powiatu tczewskiego i starogardzkiego.


Hasło przewodnie organizowanej cyklicznie imprezy brzmi “Wędkować każdy może”. Idealnym miejscem na przeprowadzenie zawodów jest skwer 750-lecia Tczewa znajdujący się na Górkach, którego sercem jest zarybiony staw. Kazimierz Mokwa ze stowarzyszenia Górki gości tu wędkarzy z DPS-ów od wielu lat.
Dyrektor DPS-u w Pelplinie Emilia Rzeniecka powiedziała nam, że podopieczni z ośrodków wsparcia z powiatów tczewskiego i starogardzkiego oraz ich kibice nie mogli się doczekać tego wydarzenia. Pogoda była doskonała, oprócz łowienia ryb przygotowano inne atrakcje.


Nie rywalizacja była najważniejsza, chociaż organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody. Otrzymali je wszyscy uczestnicy zmagań. Wręczał je patron imprezy starosta tczewski Mirosław Augustyn. Najwięcej ryb – blisko 7 kilogramów łącznie złowiła drużyna DPS-u Wielkie Wyręby. Były również indywidualne wyróżnienia za największą rybę i dla najmłodszego wędkarza. Nie zabrakło specjalnych podziękowań dla opiekunów grup i sędziów.