Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zielona klasa czyli lekcje w plenerze
Nasz Tczew

Zielona klasa, czyli lekcje w plenerze

I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie stworzyło pierwszą w naszym mieście zieloną klasę, która pozwala przeprowadzić lekcje na świeżym powietrzu. Zarówno nauczycielom jak i uczniom projekt ten bardzo się spodobał. Dyrekcja placówki już zapowiada chęć stworzenia drugiej takiej klasy.

Gdy pogoda dopisuje, uczniowie I LO w Tczewie zamieniają mury szkolne i cztery ściany na świeże powietrze, drzewa i śpiew ptaków. Nie chodzi jednak o spacer do pobliskiego parku, a o zajęcia lekcyjne przeprowadzane tuż przy budynku liceum wciąż w ławkach szkolnych, ale w plenerze.

W celu sfinansowania zielonej klasy, szkoła zainicjowała społeczną zbiórkę. Wiele elementów udało się pozyskać bezpłatnie. Przykładowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała szkole zabytkową kostkę brukową, którą do niedawna był wyłożony fragment drogi krajowej nr 22, czyli tak zwana Berlinka.

Zielony teren między budynkiem I LO a torami kolejowymi jest całkiem spory, dlatego dyrekcja już teraz zapowiada, że w kolejnym roku szkolnym pojawi się druga zielona klasa.