Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dovista fabryka
Nasz Tczew

Zielona strefa od Dovisty dla Fabryki Sztuk

W okolicy bulwaru nadwiślańskiego i przystani dzięki projektowi „Zielona Strefa” wybudowana będzie nowa infrastruktura, którą Fabryka Sztuk będzie wykorzystać do organizacji spotkań integracyjnych, kameralnych koncertów czy pchlich targów. Symboliczny czek na ten cel w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych przekazał na ręce prezydenta Tczewa prezes firmy Dovista.


Do przekazania symbolicznego czeku, jak i spotkania w przyszłej Zielonej Strefie, doszło podczas festynu samorządowo-komunalnego. Prezes Wojciech Baszkowski reprezentował Fundację Pracowniczą VKR, związaną z firmami Dovista i Velux.

Tuż po przekazaniu czeku prezes Baszkowski wraz z prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim w obecności beneficjentów projektu “Zielona Strefa” wkopali drzewo w miejscu, gdzie przeprowadzona będzie inwestycja za kwotę 275 tysięcy euro.

O projekcie, dzięki któremu Fabryka Sztuk uzyskała dofinansowanie na stworzenie strefy odpoczynku i rekreacji mówił w programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki.

Pomysł na odnowienie części deptaka prowadzącego nad Wisłę polega na stworzeniu miejsc do organizacji wydarzeń czy zajęć warsztatowych – będzie tu wybudowana wiata, także mini-scena na kameralne koncerty, przewidziano toaletę, a cała przestrzeń będzie miała wyraźne akcenty roślinne.

Małgorzatę Kruk z Fabryki Sztuk zapytalismy o pomysł na zmianę tego miejsca oraz sposoby na późniejsze wykorzystanie potencjału tczewskiej Zielonej Strefy.