Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zielone światło dla nowego Mevo
Nasz Tczew

Zielone światło dla nowego Mevo

Krajowa Izba Odwoławcza w całości odrzuciła odwołanie firmy Nextbike Polska w postępowaniu na Mevo 2.0. Oznacza to, że możliwe jest podpisanie umowy z nowym operatorem wybranym w grudniu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwsze rowery dla mieszkańców obszaru metropolitalnego zostaną udostępnione wiosną przyszłego roku.

W grudniu informowaliśmy o tym, że wykonawcą drugiej edycji systemu roweru metropolitalnego Mevo będzie hiszpański City Bike Global z polskim podwykonawcą Geovelo. Na początku stycznia do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo od firmy-matki poprzedniego wykonawcy, czyli Nextbike Polska. KIO odstąpiła od rozpoznania wniosku, uznając spółkę za podmiot nieuprawniony. W efekcie Obszar Metropolitalny otrzymał zielone światło na podpisanie umowy, która będzie obowiązywać przez 6 lat w 16 gminach województwa pomorskiego, w tym w Tczewie.

W oświadczeniu prasowym od Nextbike Polska czytamy, że KIO nie odniosła się do żadnego z merytorycznych zarzutów przedstawionych przez spółkę i że cała odpowiedzialność za legalny wybór oferty ciąży obecnie wyłącznie na Obszarze Metropolitalnym. Firma miała uwagi względem wyłonionego wykonawcy.

Kierowniczka projektu Mevo Dagmara Kleczewska uważa, że Nextbike prowadził destrukcyjne działania zmierzające do obstrukcji i unieważnienia postępowania. Łącznie firma odwoływała się do KIO czterokrotnie. W efekcie wykonawcę udało się wyłonić po opóźnieniu wynoszącym rok.

Umowa z City Bike Global ma zostać podpisana w ciągu najbliższych 2 tygodni. System obejmujący rowery elektryczne i tradycyjne ma ruszyć wiosną przyszłego roku.