Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zmodernizowany dworzec oficjalnie otwarty
Nasz Tczew

Zmodernizowany dworzec oficjalnie otwarty

Zakończyła się dwuletnia przebudowa dworca PKP w Tczewie, która pochłonęła niemal 18 milionów złotych. W czwartek przedstawiciele rządu, samorządu oraz PKP S.A. oficjalnie otworzyli obiekt. Dworzec po przebudowie stał się bardziej komfortowy i bezpieczny. Jego zewnętrzna elewacja została zrewitalizowana, a wnętrze stało się nowoczesne.

Od sierpnia 2019 roku nasza kamera rejestrowała przebieg dwuletniego remontu dworca PKP w Tczewie. Prace postępowały zgodnie z harmonogramem i nie przeszkodziła im nawet pandemia. Na czas remontu lokale usługowe i kasy biletowe musiały zostać przeniesione w inne miejsca – przykładowo przed budynkiem ustawiono kontener pełniący funkcję dworca tymczasowego. Już kilka tygodni temu kasy wróciły do wnętrza budynku, a mieszkańcy zaczęli korzystać z zupełnie nowego, bocznego wejścia do dworca, wygodnego zwłaszcza dla tych, którzy wysiadają na pobliskim przystanku autobusowym. Podczas oficjalnego otwarcia o szczegółach opowiedział członek zarządu PKP S.A.

Obecni na konferencji prasowej przedstawiciele rządu przypomnieli o tczewskich, kolejowych tradycjach. W konferencji prasowej uczestniczyli także samorządowcy, którzy pozytywnie ocenili zmiany, jakie zaszły w budynku dworca.

Koszt inwestycji wyniósł niemal 18 mln zł. Modernizacja dworca została wykonana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych. Łącznie za 2 mld zł rząd planuje w analogiczny sposób zmodernizować blisko 200 dworców. W kwietniu informowaliśmy o podobnej inwestycji w Pszczółkach. Niedawno rozpoczęła się przebudowa dworca w Gdańsku Wrzeszczu.