Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zniszczony chodnik wzdłuż ul. Targowej
Nasz Tczew

Zniszczony chodnik wzdłuż ul. Targowej

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ułożyła wzdłuż ulicy Targowej nowy światłowód, czego skutkiem ubocznym był rozkopany chodnik. Został on już zrekonstruowany, ale mieszkańcy skarżą się, że zostało to wykonane niedbale. Sprawdzamy, czy jest szansa na całkowitą wymianę i odnowienie tego chodnika.

Ulica Targowa łączy osiedle Za Strzelnicą z ulicą Wojska Polskiego i przebiega równolegle do torów kolejowych. W ostatnim czasie chodnik przylegający do tej drogi został rozkopany w wyniku kolejowej inwestycji. Okazało się, że właścicielem działki, na której znajduje się chodnik, nie jest miasto Tczew, a spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Oznacza to, że inwestycja nie wymagała żadnych pozwoleń ze strony miasta.

Skutkiem ubocznym położenia światłowodu było rozkopanie chodnika. Mieszkańcy korzystający np. z wózka dziecięcego czy zakupowego mieli problemy z pokonaniem tej trasy. Spółka kolejowa obiecała, że chodnik zostanie doprowadzony do porządku. Tydzień później zauważyliśmy, że duże dziury pomiędzy płytami chodnikowymi zostały uzupełnione ziemią, ale zdaniem mieszkańców chodnik nadal nie wygląda najlepiej.

Dodatkowo spytaliśmy Urząd Miejski w Tczewie o to, czy ma w planie generalny remont lub przebudowę ulicy Targowej wraz z chodnikiem. Otrzymaliśmy odpowiedź, że w najbliższych latach taka inwestycja nie jest przewidziana.