Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zmarła wieloletnia sekretarz miasta
Nasz Tczew

Zmarła wieloletnia sekretarz miasta

W poniedziałek zmarła wieloletnia sekretarz miasta Tczew. Katarzyna Mejna pracowała w tczewskim ratuszu od 1992 r. Od 1998 r. była kierownikiem Biura Rady Miejskiej, od 2003 r. naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego i Kadr, a od lipca 2011 r. pełniła funkcję sekretarza miasta Tczewa.

Do jej zadań należała organizacja pracy Urzędu Miejskiego. Zajmowała się sprawami zamówień publicznych, zarządzała gospodarką etatami, płacami oraz sprawami pracowniczymi. Prowadziła także kontrolę wewnętrzną oraz realizowała budżet urzędu – w tym zakresie nadzorowała działalność wszystkich komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego. Do jej obowiązków należało także organizowanie wyborów oraz spisu powszechnego na terenie Tczewa.

Prezydent Mirosław Pobłocki uważał ją za jedną z najbliższych współpracownic, za osobę kompetentną, ciepłą, serdeczną i oddaną swojej pracy. We wpisie na Facebooku napisał, że Katarzyna Mejna odeszła nagle i niespodziewanie. Miała 50 lat. Rodzinie i bliskim zmarłej redakcja Telewizji Tetka składa serdeczne wyrazy współczucia.

Pogrzeb Katarzyny Mejny odbędzie się w piątek 13 maja: o godz. 11:00 różaniec, o godz. 11.30 msza św. w kościele Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, pochówek na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.