Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Amerykanie w ekonomiku

Jak co roku w ekonomiku pojawili się Amerykanie, którzy przyjechali do naszego miasta uczyć młodzież języka angielskiego podczas wakacyjnego kursu.

Już po raz 21 Zespół Szkół Ekonomicznych organizuje polsko-amerykański obóz językowy. Rozpoczął się on w niedzielę 2 lipca. Tym razem w akcji uczestniczy 77 uczniów w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat. Przybyli oni do Tczewa z całej Polski, m.in. z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego czy Gdańska, a nawet z zagranicy. Dwie osoby przyjechały z Norwegii, a jedna ze Szwajcarii.
Obóz jest organizowany przez 13-osobową kadrę amerykańską na czele z przewodniczącą Janice Lynn Sherry. Grupę tę wspomagają polscy asystenci.
Do południa doświadczeni w pracy z młodzieżą amerykańscy lektorzy prowadzą specjalne sesje językowe. Natomiast w godzinach popołudniowych nauka angielskiego zostaje urozmaicona poprzez zajęcia homeroom czyli lekcje wychowawcze, zajęcia w grupach, dyskusyjne oraz integracyjne – takie jak baseball, siatkówka, piłka nożna i taniec.

Organizowane są także imprezy tematyczne typu Halloween czy Walentynki, zajęcia plastyczne, gry karciane i planszowe, wspólne układanie puzzli oraz pieczenie ciasteczek. Tego typu atrakcje pozwalają uczestnikom obozu nie tylko łatwiej przyswajać język, ale też pomagają zapoznać się z amerykańską kulturą, zwyczajami i uczą współpracy w grupie. Spośród umiejętności językowych największy nacisk kładzie się na mówienie, komunikację oraz swobodę wypowiedzi.
Jak co roku odbywają się także wycieczki. Tym razem uczestnicy obozu mają okazję odwiedzić takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Gniew czy Pelplin.
We wtorek 4 lipca z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych zorganizowano uroczysty apel. Natomiast 18 lipca odbędzie się spotkanie w ramach obchodów Dnia Polskiego.
Obóz językowy potrwa do 22 lipca.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 - ZWiK - nowocześnie o wodzie i ściekach

  Program na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (2019)

 • 19:05 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Tu stacja Tczew: Olaf Lubaszenko

  Aktor Olaf Lubaszenko na antenie Radia Tczew 100,8 FM opowiada o kręconym w Tczewie filmie pt. "Futro z misia"

 • 19:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM