pogoń baraż
Nasz Tczew

Awans po zwycięskim barażu

Tczewianki na neutralnym boisku w Brodnicy pokonały w barażowym spotkaniu AZS UW Warszawa i po raz pierwszy w historii awansowały do I ligi. Pogoń była zdecydowanie lepsza od drużyny z Warszawy, wygrała 5:1.

Przed tygodniem Pogoń w znakomitym stylu pokonała WAP Włocławek w meczu decydującym o wywalczeniu mistrzostwa drugiej ligi w grupie pierwszej. Najlepsze drużyny z czterech grup II ligi w miniona sobotę stoczyły boje o dwa miejsca w I lidze, jaka w przyszłym sezonie będzie zreformowana. W Bielsku-Białej po emocjonującym spotkaniu z Bielawianka Bielawa awans wywalczył UKS 3 Staszkówka Jelna.

Pogoń walczyła z AZS UW Warszawa w Brodnicy. Mecz rozgrywany był bez udziału publiczności, ale na żywo można było oglądać relację ze spotkania na stronie profilowej FB Pogoni.

Pogoń dobrze zaczęła mecz. W 5 minucie gola zdobyła Magdalena Sobal. Tczewianki starały się grać uważnie, koncentrując się na defensywie, ale nie rezygnowały z podwyższenia prowadzenia. W końcówce pierwszej połowy za zagranie ręką sędzia podyktowała rzut karny. Niezawodna Sobal trafiła do siatki i do przerwy Pogoń prowadziła 2:0. Pięć minut po wznowieniu drugiej części meczu składną, szybką akcję skutecznie wykończyła Magdalena Górska i już wiadomo było, że awans jest bardzo blisko. tczewianki do końca spotkania dominowały na boisku. W 86 minucie Joanna Ścisłowska podwyższyła na 4:0, chwilę później warszawianki zdobyły bramkę honorową, jednak ostatnie słowo należało do Pogoni.

Gola ustalającego wynik barażu na 5:1 strzeliła debiutantka Julia Jędrzejewska. Awans do pierwszej ligi, w której grać będzie tylko 12 drużyn to wielki sukce tczewskiego zespołu. O barażowym meczu rozmawialismy z trenerem Pogoni Mateuszem Sroką i zawodniczką tczewskiego zespołu Wiktorią Krygier.