Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Co dalej z systemem rowerów Mevo?

Trwają rozmowy na temat przyszłości systemu roweru metropolitalnego Mevo, który został zawieszony w październiku. Jednocześnie poprzedni operator, czyli spółka NB Tricity, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, co może skomplikować odzyskanie wpłaconych środków przez użytkowników.

Przypomnijmy, że system Mevo został uruchomiony w marcu tego roku, a pod koniec października Zarząd Obszaru Metropolitalnego zawiesił go, argumentując tę decyzję m.in. ochroną środków publicznych przeznaczonych na finansowanie tego projektu. Wszystkie 1024 rowery, którymi dysponuje metropolia, przetransportowano do Trójmiasta, gdzie zostały zmagazynowane na terenie Ergo Areny. 22 listopada doszło do tego, co media przewidywały już wcześniej – były operator systemu NB Tricity złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Pytanie, co  z obiecanym zwrotem niewykorzystanych środków.

Obecnie trwa dialog techniczny, który ma pomóc odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących przyszłości Mevo. Dwanaście chętnych firm, nie tylko polskich, wstępnie zadeklarowało chęć zostania nowym operatorem. Co ciekawe jedną z nich jest Nextbike Polska, czyli firma matka upadającej spółki NB Tricity.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter