Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

droga 230
Nasz Tczew

Przebudowa drogi z Rajków do Pelplina

W gminie Pelplin rozpoczęła się przebudowa części drogi wojewódzkiej numer 230. Kompleksowa przebudowa cztero-kilometrowego odcinka od Rajków do obwodnicy Pelplina została podzielona na trzy etapy, a łącznie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 47 milionów złotych.

Droga wojewódzka numer 230 ma przebieg od drogi krajowej 91 przez miejscowości Wielgłowy, Radostowo i Rajkowy do obwodnicy w Pelplinie. Stan techniczny tej drogi, z wyłączeniem kilku krótkich odcinków, jest fatalny. W pierwszej kolejności Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zdecydował o kompleksowym remoncie odcinka 4-kilometrowego od Rajków – do obwodnicy Pelplina.

Zarządca drogi podzielił inwestycję modernizacji czterech kilometrów na trzy zadania. Pierwsza część właśnie realizowana za 7,5 milionów złotych ma zakończyć się w październiku. Przygotowano przetarg na drugą część, która będzie droższa. Mowa o przebudowie drogi w miejscowości Rajkowy, gdzie jest kilka skrzyżowań i zabudowa mieszkaniowa. Jeśli przygotowywany przetarg zostanie rozstrzygnięty bez przeszkód zadanie to rozpocznie się późną jesienią.

W Rajkowach w ubiegłym roku wyremontowano drogę powiatową, czyli ulicę Akacjową i odcinki gminnej drogi prowadzącej do leśnictwa Bukowiec.
Za kilka miesięcy mieszkańcy doczekają się rozpoczęcia przebudowy głównej drogi swojej miejscowości wraz ze skrzyżowaniami, przy których znajdują się przystanki komunikacji zbiorowej. ZDW zakłada harmonogram, że drugi etap – ten w Rajkowach – zakończy się w 2025 roku. Wszystkie trzy etapy przebudowy drogi 230 w gminie Pelplin są finansowane z budżetu ZDW.