Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dlaczego świąteczne iluminacje są już włączone?

Na Facebookowym profilu Radia Tczew 100,8 FM wielu mieszkańców naszego miasta wyraziło swoje niezadowolenie z powodu włączenia już w listopadzie świątecznych iluminacji w naszym mieście, dlatego zapytaliśmy Przemysława Boleskiego, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, o powód ich uruchomienia.

Święta, święta i po świętach, chyba żadne powiedzenie lepiej nie obrazuje, jak szybko mijają Święta Bożego Narodzenia. A skoro trwają tylko dwa dni, niektórzy starają się je wydłużyć i rozpoczynają ich celebrowanie już na początku grudnia. Dlatego sporo osób nie dziwi już na przykład widok wystrojonej choinki szóstego grudnia. O ile część mieszkańców naszego kraju nie widzi w tym nic złego, o tyle włączone iluminacje świąteczne w listopadzie burzą wielu tczewian. Pod postem na Facebookowej stronie Radia Tczew 100,8 FM posypała się lawina komentarzy, które świadczą o niezadowoleniu mieszkańców z powodu uruchomionych świątecznych iluminacji. Zapytaliśmy Przemysława Boleskiego, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, o powód ich włączenia już w listopadzie.

By sprawdzić, czy włączone iluminacje są jedynym motywem bożonarodzeniowym widocznym już w listopadzie postanowiliśmy przejść się do jednego ze sklepów i zapytać, czy tczewianie już zaopatrują się w świąteczne ozdoby. Okazuje się, że tczewianie już od pewnego czasu szukają bożonarodzeniowych upominków, elementów wystroju a nawet składników potraw. Zapytaliśmy również jednego z Tczewskich Kurierów Rowerowych, czy w związku z nadchodzącymi świętami, dostarczają więcej przesyłek. Ruch kurierski już się wzmaga, ale na szczyt przyjedzie poczekać do połowy grudnia.

Skoro już iluminacje wiszą, można zastanowić się, czy przygotowania do świąt warto rozpocząć jeszcze w listopadzie. Kto wie, może dzięki temu ominie się wiele sklepowych kolejek?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej z Fary z godz. 9:30 (8 grudnia 2019)

 • 19:00 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (3 grudnia 2019)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 26

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (06 grudnia 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rezolucja w sprawie mostu

  Rozmowa na temat rezolucji w sprawie mostu tczewskiego oraz o decyzji konserwatora zabytków wstrzymującej prace przy przebudowie tego obiektu. Gośćmi redaktora Krzysztofa Repińskiego są radni powiatu: Gabriela Makać (Porozumienie na Plus), Barbara Kamińska (Prawo i Sprawiedliwość) i przewodniczący rady Marek Modrzejewski (Platforma Obywatelska) (4 grudnia 2019 r.)

 • 20:35 – Utalentowane gzuby i knapy z Kociewia

  Koncert w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego według pomysłu Agaty Sowy i Jolanty Jank. Na scenie CKiS występują tczewscy muzycy i wokalistki oraz utalentowane dzieci z przedszkola nr 8, młodzi recytatorzy, uczestnicy sekcji wokalnej CKiS, grupa tańczących rodziców przedszkolaków z ósemki i inni (19 listopada 2019)

 • 22:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM