Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jazzowy początek Muzycznej Starówki

W niedzielne popołudnie na placu Hallera najpierw w tanecznych pląsach szalały dzieci, a później rozbrzmiała jazzowa muzyka podczas koncertu zespołu Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet. Tak Centrum Kultury i Sztuki zainaugurowało cykl letnich imprez Muzyczna Starówka.

Pod nazwą „Muzyczna Starówka” kryje się cykl wydarzeń, podczas których w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do zabawy z animatorami, klaunami, postaciami bajkowymi będą też poznawać świat iluzji i czarów.
Inauguracja tegorocznej muzycznej starówki odbyła się w minioną niedzielę na placu Hallera. W klimatycznym sercu starego miasta rozstawiono ławki i leżaki, przybyli korzystali z usług lokali gastronomicznych i znanej tczewskiej lodziarni.
Najpierw do zabawy przy muzyce porwał dzieci duet klaunów Paulo. Było to pełne konkursów Balonowe Disco, podczas którego Paul i Paula proponowali taneczne układy jak i wspólne śpiewanie. Głównym motywem były balony, ale nie zabrakło innych prezentów i nagród.

Po zabawie dla dzieci na scenie Muzycznej Starówki pojawił się zespół Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet. Liderem formacji jest Grzegorz Nagórski – muzyk uznawany od ponad dwudziestu lat za najlepszego puzonistę jazzowego w Polsce. Kształcił się i koncertował w Miami i Nowym Jorku. Miał okazję współpracować z amerykańskimi legendami jazzu. Nagórski w tym kwartecie gra nie na puzonie, ale na eufonium. Unikatowe brzmienie tej niedużej tuby w połączeniu z elektrycznym instrumentem klawiszowym i sekcją rytmiczną daje bardzo ciekawy efekt.

Zespół istnieje od 2006 roku. Ma na koncie kilka nominacji do Fryderyka, a jedną taką nagrodę za jazzowy debiut fonograficzny
otrzymał – było to 10 lat temu. Na tczewskim rynku zabrzmiały utwory z
płyty „The optymist” nominowanej w ubiegłym roku do nagrody Fryderyka jako jazzowy album roku. Obok Grzegorza Nagórskiego, który jest autorem wykonywanych kompozycji, kwartet tworzą Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe, Michał Kapczuk – gitara basowa i Paweł Dobrowolski – perkusja.

Na wszystkich wydarzeniach organizowanych latem przez centrum kultury grupa Young Heroes będzie przeprowadzać charytatywne zbiórki na rzecz walczącego o powrót do zdrowia Mikołaja Misiewicza. Kolejne imprezy z cyklu Muzyczna Starówka odbywać się będą w parku za gmachem CKiS, następną zaplanowano na 28 lipca.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – 160. Urodziny Mostu

  Relacja z jednorazowego otwarcia mostu w 160. urodziny Mostu Tczewskiego. (październik 2017)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona 22 września w kościele św. Józefa na osiedlu A. Garnuszewskiego (godz. 11.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 września 2019 r.)

 • 19:50 – Nie ma mowy! Odcinek 16

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (20 września 2019)

 • 19:55 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem i dziennikarzem Grzegorzem Rzeczkowskim, autorem książki "Obcym alfabetem" (17 września 2019)

 • 20:45 – Temat Tygodnia. Z Wielkiej Brytanii do Tczewa

  Sylwia Leszka rozmawia z osobami, które po wielu latach życia w Wielkiej Brytanii postanowiły na stałe wrócić do Tczewa (18 września 2019)

 • 21:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu