Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jazzowy początek Muzycznej Starówki

W niedzielne popołudnie na placu Hallera najpierw w tanecznych pląsach szalały dzieci, a później rozbrzmiała jazzowa muzyka podczas koncertu zespołu Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet. Tak Centrum Kultury i Sztuki zainaugurowało cykl letnich imprez Muzyczna Starówka.

Pod nazwą „Muzyczna Starówka” kryje się cykl wydarzeń, podczas których w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do zabawy z animatorami, klaunami, postaciami bajkowymi będą też poznawać świat iluzji i czarów.
Inauguracja tegorocznej muzycznej starówki odbyła się w minioną niedzielę na placu Hallera. W klimatycznym sercu starego miasta rozstawiono ławki i leżaki, przybyli korzystali z usług lokali gastronomicznych i znanej tczewskiej lodziarni.
Najpierw do zabawy przy muzyce porwał dzieci duet klaunów Paulo. Było to pełne konkursów Balonowe Disco, podczas którego Paul i Paula proponowali taneczne układy jak i wspólne śpiewanie. Głównym motywem były balony, ale nie zabrakło innych prezentów i nagród.

Po zabawie dla dzieci na scenie Muzycznej Starówki pojawił się zespół Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet. Liderem formacji jest Grzegorz Nagórski – muzyk uznawany od ponad dwudziestu lat za najlepszego puzonistę jazzowego w Polsce. Kształcił się i koncertował w Miami i Nowym Jorku. Miał okazję współpracować z amerykańskimi legendami jazzu. Nagórski w tym kwartecie gra nie na puzonie, ale na eufonium. Unikatowe brzmienie tej niedużej tuby w połączeniu z elektrycznym instrumentem klawiszowym i sekcją rytmiczną daje bardzo ciekawy efekt.

Zespół istnieje od 2006 roku. Ma na koncie kilka nominacji do Fryderyka, a jedną taką nagrodę za jazzowy debiut fonograficzny
otrzymał – było to 10 lat temu. Na tczewskim rynku zabrzmiały utwory z
płyty „The optymist” nominowanej w ubiegłym roku do nagrody Fryderyka jako jazzowy album roku. Obok Grzegorza Nagórskiego, który jest autorem wykonywanych kompozycji, kwartet tworzą Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe, Michał Kapczuk – gitara basowa i Paweł Dobrowolski – perkusja.

Na wszystkich wydarzeniach organizowanych latem przez centrum kultury grupa Young Heroes będzie przeprowadzać charytatywne zbiórki na rzecz walczącego o powrót do zdrowia Mikołaja Misiewicza. Kolejne imprezy z cyklu Muzyczna Starówka odbywać się będą w parku za gmachem CKiS, następną zaplanowano na 28 lipca.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 07:40 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 listoada 2019 r.)

 • 08:00 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część koncertu galowego. Występy laureatów (21 maja 2017 r.)

 • 09:10 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 09:40 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem Rafałem Skąpskim, autorem książki: Dziwne jest serce kobiece... (19 listopada 2019)

 • 10:15 – Zjazd Akordeonistów 2014

  Z naszego archiwum. Koncert duetu Adam Wendt i Cezary Paciorek na gali finałowej kilkudniowej imprezy organizoawanej przez Fundację dla Tczewa

 • 10:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1642), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Pogoda

 • 12:40 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 13:00 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 listoada 2019 r.)

 • 13:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM