bieg nadwiślański
Nasz Tczew Sport

Nadwiślański bieg z maratonem i półmaratonem

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę października odbył się Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły z bazą i metą Tczewie przy Zespole Szkół Budowlanych i odzieżowych. Uczestnicy dziewiątej edycji tego wydarzenia mieli do wyboru dwa dystanse – maraton i półmaraton ze startem w Małych Walichnowach.

W maratonie wzięło udziało 106 biegaczy, a wygrał go Krzysztof Grabowski ze Sztumu, a w kategorii kobiet Anna Kozierska z Elbląga. Drugie miejsca zajęli mieszkańcy Tczewa Justyna Łuczak i Patryk Sowiński. Półmaraton, czyli bieg na dystansie 21 kilometrów, ukończyło 213 osób. Zwyciężyli Paweł Olijnyk z Ostrowa Wielkopolskiego i Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni.

Nagrody otrzymali także najlepsi trzej biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych pań i panów, a kategorii tych na obu dystansach wyodrębniono aż 17. Wśród zwycięzców w kategoriach wiekowych znaleźli się tczewianie: Anna Janas, Halina Dubiela i Bartosz Szajkowski.

Bieg nadwiślański zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Patronem wydarzenia był starosta tczewski Mirosław Augustyn. Dyrektor PCS Tomasz Tobiański, pomysłodawca i koordynator imprezy, dziękuje za udzielenie wsparcia oraz pomoc sponsorom, partnerom i wolontariuszom.