Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Koniec kłopotów w Wydziale Komunikacji?

Tczewskie starostwo znalazło lekarstwo na trudną sytuację Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, przed którym do niedawna kolejki pojawiały się od samego świtu. Starosta apeluje, by mieszkańcy, którzy chcą np. zarejestrować samochód, nie przychodzili pod budynek urzędu przed jego otwarciem.

O tej sprawie mówi już cała Polska. Jeszcze w ubiegłym tygodniu aby np. zarejestrować auto w tczewskim starostwie, niektórzy mieszkańcy ustawiali się w kolejce już o 3 lub 4 rano, mimo że urząd jest czynny od 7:30. Sytuacja ta nie jest nowa, ponieważ problem porannych kolejek w Wydziale Komunikacji jest znany od wielu lat. Dodatkowy problem w ostatnich tygodniach polegał na tym, że pojawienie się przed urzędem bardzo wcześnie rano nie gwarantowało obsłużenia. Mieszkańcy odprawieni z kwitkiem nie byli zapisywani na kolejny dzień, tylko musieli stanąć w kolejce następnego ranka z nadzieją, że tym razem się uda.

Aby zmniejszyć kolejki oczekujących i usprawnić wydawanie dowodów rejestracyjnych, w czerwcu starosta tczewski podjął decyzję o połączeniu Wydziału Komunikacji i Transportu z Wydziałem Infrastruktury Drogowej. W efekcie naczelnik tego pierwszego, czyli Zbigniew Urban, utracił swoje stanowisko, a na czele nowego Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg stanęła Maria Witkowska, dotychczasowy naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej.

Mimo reorganizacji problem kolejek nie tylko nie został rozwiązany, ale i pogłębił się. Z powodu zwolnień lekarskich oraz sezonu urlopowego w minionym tygodniu Wydział Komunikacji był dla klientów przez dwa dni zamknięty.

W ostatni piątek starosta wprowadził nowe rozwiązanie, które powinno zmniejszyć problemy dawnego Wydziału Komunikacji: od 12 lipca 2019 r. rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg będzie odbywała się ze wskazaniem określonego terminu wizyty.

Problemy w Wydziale Komunikacji powinny zniknąć, gdy urząd zakończy szkolenie trzech niedawno zatrudnionych pracowników, którzy będą obsługiwać klientów. W przyszłości ma również powrócić opcja rejestracji terminu wizyty przez telefon i internet. Maksymalna liczba okienek nie może niestety być powiększona.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM