Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Licealiści pamiętali o seniorach

W I Liceum Ogólnokształcącym miało miejsce wyjątkowe wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyli tczewscy seniorzy. Wigilię przygotowali licealiści, którzy nie zapomnieli również o paczkach dla zaproszonych gości. Był też opłatek oraz śpiewanie kolęd.

Przez ponad dwadzieścia lat uczniowie liceum ogólnokształcącego wraz z katechetką przygotowywali wigilie na sto osób z rodzin wielodzietnych. A od dwóch lat zapraszają seniorów, gdyż uważają, że żaden z nich – wigilii – nie powinien spędzać samotnie.

Opłatki pobłogosławił i słowo boże wygłosił ks. proboszcz Adam Gadomski z tczewskiej Fary. Skierował też do seniorów życzenia.

Uroczystość wigilijną uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas pierwszych wprowadzający w świąteczną atmosferę. Podczas łamania się opłatkiem padało wiele ciepłych słów. Potem wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Seniorzy bardzo się cieszyli, że mogli uczestniczyć w tym przedświątecznym spotkaniu.

Te ciepłe słowa skierowane pod adresem młodzieży świadczą o jej dobrym wychowaniu i wrażliwości. Są empatyczni i pełni serca również dla seniorów.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM