Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dla kilkudziesięciu seniorów licealiści pierwszego LO przygotowali wigilię
Nasz Tczew

Licealiści pamiętali o seniorach

W I Liceum Ogólnokształcącym miało miejsce wyjątkowe wigilijne spotkanie, w którym uczestniczyli tczewscy seniorzy. Wigilię przygotowali licealiści, którzy nie zapomnieli również o paczkach dla zaproszonych gości. Był też opłatek oraz śpiewanie kolęd.

Przez ponad dwadzieścia lat uczniowie liceum ogólnokształcącego wraz z katechetką przygotowywali wigilie na sto osób z rodzin wielodzietnych. A od dwóch lat zapraszają seniorów, gdyż uważają, że żaden z nich – wigilii – nie powinien spędzać samotnie.

Opłatki pobłogosławił i słowo boże wygłosił ks. proboszcz Adam Gadomski z tczewskiej Fary. Skierował też do seniorów życzenia.

Uroczystość wigilijną uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas pierwszych wprowadzający w świąteczną atmosferę. Podczas łamania się opłatkiem padało wiele ciepłych słów. Potem wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Seniorzy bardzo się cieszyli, że mogli uczestniczyć w tym przedświątecznym spotkaniu.

Te ciepłe słowa skierowane pod adresem młodzieży świadczą o jej dobrym wychowaniu i wrażliwości. Są empatyczni i pełni serca również dla seniorów.