Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Mocne heavy metalowe UnderGramy

IX Festiwal Muzyczny Undergramy organizator, czyli Centrum Kultury i Sztuki, rozłożył na dwa dni. W piątek odbył się konkurs, który zwyciężyła Roxana Tutaj z zespołem Good Omen, a w sobotni wieczór w amfiteatrze zagrały trzy rockowe formacje Illusion, Hunter i Acid Drinkers.

Na Festiwal UnderGramy składają się dwie części – najpierw do konkursu stają młode zespoły, a wydarzenie wieńczy występ gwiazd polskiej alternatywnej sceny muzycznej. Ponad sześćdziesiąt zespołów zgłosiło się do konkursu, zakwalifikowano pięć formacji, które zaprezentowały się w Tczewie, a zwyciężyła Roxana Tutaj z zespołem Good Omen, którzy jurorów ujęli swoim blues-rockowym stylem.
Trzy znane zespoły polskiej sceny rockowej w sobotni wieczór ściągnęły wielu fanów mocnego brzmienia. Choć wszystkie formacje kojarzone są z metalowym odcieniem rocka, to jednak są różni wykonawcy.

Trójmiejski Illusion W latach 90 wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów. Po siedmiu latach Illusion zawiesił działalność, Muzycy później kilka razy podejmowali współpracę, aż w 2014 roku ukazała się pierwsza nowa płyta po reaktywacji. Illusion ma rzeszę wiernych fanów w całym kraju

Zespół Hunter także ma swoich stałych zagorzałych fanów. działa od 33 lat, wydał siedem albumów. Wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu, zaskakuje różnymi elementami, takze scenograficznymi podczas koncertów. Zwieńczeniem Undergramy był występ legendarnego zespołu Acid Drinkers ze swoim charyzmatycznym frontmenem Tittusem, czyli Tomaszem Pukackim.
Blisko cztery godziny dynamicznej rockowej muzyki – ten wieczór w tczewskim amfiteatrze fani metalu zapamiętają na długo.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Benefis Pawła Orkisza. U studni

  Koncert formacji U studni. Fragment benefisu z okazji 30-lecia Grupy Pass oraz 40-lecia działalności estradowej Pawła Orkisza (2014)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 18 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – In Memoriam 2015

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu