sambory wygrywają
Nasz Tczew

Pewne zwycięstwa tczewskich Samborów

W dziewiątej kolejce drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn Sambor pokonał na wyjeździe AZS UKW Bydgoszcz 34:26. Zespół Tomasza Śmiełowskiego rozegrał znakomitą drugą połowę, po pierwszej tczewianie przegrywali różnicą 6 bramek. Planowe zwycięstwo odniosły w pierwszej lidze piłkarki ręczne Sambora. W zaległym meczu pokonały 41:30 drugą drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Płock.

W sobotni wieczór bez udziału publiczności zagrały w Tczewie lider z przedostatnia drużyna w tabeli, która jeszcze nie ma na koncie wygranej. Ten mecz miał odbyć się 17 października, ale problemy kadrowe związane z koronawirusem spotkały ekipę drugiego zespołu SMS i spotkanie przełożono. W składzie SMS II są wyselekcjonowane najelpsze polskie zawodniczki, ale w kategorii juniorek. Różnica umiejętności i przede wszystkim doświadczenia na korzyść Sambora  była widoczna.

Po wyrównanych pięciu minutach trzybramkową przewagę wypracował Sambor. W ataku sprawy w swoje ręce wzięły najbardziej doświadczone Katarzyna Zduniak i Agnieszka Siekańska, skuteczna była też na prawym skrzydle Wiktoria Trzepałka. W obronie samborzanki nie grały z pełną koncentracją, ale po pierwszej połowie było 19:14 dla gospodyń.

W drugiej części meczu zespół Adriana Kondraciuka  i Justyny Domnik kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale też spora była rotacja. Zagrały wszystkie zawodniczki, sporo minut spędziły na boisku te, które częściej siedzą na ławce podczas ligowych bojów. Zabójcze dla SMS było 5 minut, podczas których samborzanki zdobyły 7 bramek tracąc tylko 2. Dziesięciobramkowa przewaga jeszcze potem wzrosła, w ostatniej minucie zmalała i ostatecznie Sambor wygrał różnicą jedenastu trafień. Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyła Agnieszka Siekańska  – 6, 5 razy do siatki trafiały Magda Krajewska, Katarzyna Zduniak i Wiktoria Trzepałka. Sambor umocnił się na pozycji lidera, ale jeszcze w tej rundzie tczewski zespół grać będzie z wiceliderem KS Kościerzyna.

Mecz Sambora z SMS II można w całości zobaczyć w telewizji Tetka i na kanale Youtube TV Tetka.