Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Po konsultacjach reforma inaczej

Są efekty konsultacji władz powiatu z przedstawicielami placówek edukacyjnych w sprawie przekształceń w szkolnictwie ponadpodstawowym. Starostwo nie przeprowadzi rewolucyjnych zmian, polegających na łączeniu zespołów szkół, ale niektóre placówki będą musiały zmienić swoje profile i powinny dostosować do tego nazwy.

Przypomnijmy, że projekty uchwał zamiarowych o likwidacji niektórych placówek edukacyjnych, przygotowane przez zarząd powiatu, wywołały wiele emocji i ruszyła lawina dyskusji. Przedstawiciele szkół mieli wiele pretensji, obaw. Burzliwy przebieg miało nieplanowane spotkanie do jakiego doszło w starostwie w sylwestra.
Można powiedzieć, że był to początek wyjaśnień zamiarów ze strony władz powiatu i początek konsultacji z przedstawicielami szkół i dziennikarzami.

Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczym w Pelplinie nie chcieli planowanego połączenia z Zespołem Placówek Specjalnych w Tczewie. Po konsultacjach zarząd powiatu zdecydował, że do takiego połączenia nie dojdzie.

Dużo kontrowersji wywołały przekształcenia związane z zespołami szkół w Tczewie. Reforma zakładała zwiększenie oferty technikalnej i zwiększenie bazy lokalowej przez Zespoły Szkół Ekonomicznych Technicznych, zespoły szkół z ulic Czyżykowskiej i Bałdowskiej miały być połączone i zaproponować szeroką ofertę branżową – prowadzić tylko klasy zawodowe pierwszego i drugiego stopnia. Do takich zmian jednak nie dojdzie, głównie za sprawą oporu ze strony dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i odzieżowych w Tczewie – Elżbiety Tamary Małeckiej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 – Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu