Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Piknik militarny z kawalerią i mostami
Nasz Tczew

Piknik militarny z kawalerią i mostami

1 września w Tczewie tradycyjnie odbyły się nie tylko uroczystości patriotyczne, ale także Piknik Historyczno-Militarny przygotowany przez Fabrykę Sztuk. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz musztry kawaleryjskiej, sprzęt wojskowy oraz nowość – stanowisko Muzeum II Wojny Światowej, które stworzy Muzeum Mostów Tczewskich.

W ramach obchodów 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej na bulwarze odbył się Piknik Historyczno-Militarny. Jego celem było przedstawienie w przystępnej i ciekawej formie wydarzeń historycznych, konkretnie kampanii wrześniowej, a także przybliżenie działalności współczesnych służb mundurowych. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć pokaz musztry kawaleryjskiej, skorzystać z przejścia granicznego czy też przyjrzeć się umundurowaniu, uzbrojeniu i wyposażeniu wojska polskiego i niemieckiego z okresu II wojny światowej.

Po raz pierwszy na pikniku pojawiło się stanowisko Muzeum II Wojny Światowej. W namiocie muzeum najmłodsi mogli również pokolorować kratownice i wieżyczki Mostu Tczewskiego, a nieco starsi popodziwiać samochody z okresu II wojny światowej.

Przypomnijmy, że Muzeum II Wojny Światowej powołało filię o nazwie Muzeum Mostów Tczewskich, które w przyszłości będzie się znajdować w przyczółku i portalu wjazdowym od strony Tczewa.