Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dwieście wydarzeń w 2022 roku
Nasz Tczew

Dwieście wydarzeń w 2022 roku

Tegoroczny kalendarz miejskich imprez przewiduje w tym roku około dwustu różnego rodzaju wydarzeń – od większych do mniejszych, od kulturalnych do sportowych. Sprawdzamy, jakich konkretnie imprez mogą spodziewać się tczewianie w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Niektórzy mieszkańcy uważają, że w Tczewie nic się nie dzieje. Wystarczy spojrzeć na najnowszy kalendarz imprez miejskich na bieżący rok, by przekonać się, jak bardzo tego typu opinie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Opublikowany na stronie Urzędu Miejskiego kalendarz imprez miejskich zawiera ok. 200 różnego rodzaju wydarzeń – kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych, czy patriotycznych. Są one organizowane zarówno przez jednostki podlegające ratuszowi czy starostwu, a także przez działaczy społecznych.

W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki poinformował, że w tym roku mieszkańcy Tczewa będą obchodzić dwa jubileusze. Harcerska Orkiestra Dęta będzie świętować swoje 65-lecie, a Kolejowy Klub Sportowy Unia Tczew okrągłe stulecie.

Na stronie WrotaTczewa.pl można znaleźć pełną listę ok. 200 wydarzeń, jakie mają się odbyć w tym roku. Prezydent zwraca uwagę na dwa spośród nich.