Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Romeo i Julia jakich nie znaliście
Kultura Nasz Tczew

Romeo i Julia jakich nie znaliście

W Centrum Kultury i Sztuki odbyła się premiera sztuki teatralnej „Romeo i Julia, Julia i Romeo” w reżyserii tczewianina Piotra Weintza. Spektakl ten jest pierwszą własną produkcją tczewskiej placówki. Na tle innych adaptacji „Romea i Julii” wyróżnia się tym, że zarówno w rolę męską jak i żeńską wcieliło się dwóch mężczyzn.

Takiego spektaklu widownia Centrum Kultury i Sztuki jeszcze nie widziała. „Romeo i Julia, Julia i Romeo” to oryginalna adaptacja dramatu Williama Szekspira, w której wykorzystano jedynie dialogi głównych bohaterów sztuki z pominięciem innych postaci i treści. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Piotr Weintz, który za swoją działalność w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury otrzymał w 2010 r. Nagrodę Starosty Tczewskiego, a w 2020 r. nagrodę Prezydenta Tczewa. Na scenie towarzyszył mu Damian Droszcz, aktor teatralny i filmowy, który współpracuje z Teatrem Muzycznym w Toruniu.

Prace nad sztuką rozpoczęły się pół roku temu. Mimo że w spektaklu role męskie i żeńskie odgrywają jedynie mężczyźni, dyrektor CKiS nie obawia się kontrowersji.

Centrum Kultury i Sztuki planuje w przyszłości zrealizować kolejne autorskie spektakle. Następny spektakl „Romeo i Julia, Julia i Romeo” będzie można zobaczyć w Centrum Kultury i Sztuki w niedzielę 10 października.