Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Remontują chodnik za ekranem akustycznym
Nasz Tczew

Remontują chodnik za ekranem akustycznym

Wzdłuż al. Solidarności po stronie osiedla Garnuszewskiego trwa remont kilometrowego odcinka chodnika, który zostanie przekształcony w ciąg pieszo-rowerowy. Za remont, na który mieszkańcy czekali od kilku lat, odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodnik po wschodniej stronie al. Solidarności powstał za ekranem dźwiękochłonnym w latach 90-tych w momencie budowy dodatkowej jezdni w ciągu drogi krajowej nr 91. Od tego momentu nie był remontowany. W związku z tym od kilku lat mieszkańcy poprzez radnego Macieja Skiberowskiego z Porozumienia na Plus upominali się o odświeżenie chodnika biegnącego wzdłuż ekranu od skrzyżowania z ul. Gdańską aż po skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego.

Radny uważa, że to dobry pomysł, aby chodnik został przekształcony w ciąg pieszo-rowerowy. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki podziękował Generalnej Dyrekcji za remont. Według włodarza to zasługa tczewianina Karola Markowskiego, który jest zastępcą dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA.