pogoń wygrana
Nasz Tczew

Pogoń Dekpol wreszcie wygrała

Piłkarki nożne Pogoni Dekpolu podejmowały sąsiada z pierwszoligowej tabeli Polonię Środa Wielkopolska. Tczewianki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, a ozdobą spotkania były piękne bramki.

Mecze zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli określa się mianem za 6 punktów. Zarówno Pogoń jak i Polonia jeszcze nie miały zwycięstwa na koncie. Szósta kolejka okazała się szczęśliwa dla tczewskiej drużyny. Pogoń od początku grała bardzo dobrze. Tczewianki starały się kreować grę, były bardzo aktywne, dominowały. Mecz świetnie się zaczął dla gospodyń. W 14 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego Magdalena Sobal zdobyła gola dającego Pogoni prowadzenie. Mecz mógł się podobać kibicom. Zespół ze Środy nie załamał się utratą gola, walczył.

To jednak zawodniczki Mateusza Sroki stwarzały groźniejsze sytuacje strzeleckie. W 44 minucie drużyna przyjezdna egzekwowała rzut rożny. Dośrodkowanie wyłapała tczewska bramkarka Anna Węsierska i dalekim wyrzutem uruchomiła kontratak. 15-letnia Julia Jędrzejewska mogła podawać do wychodzących na pozycje koleżanek, ale zdecydowała się na strzał z dystansu, co okazało się świetna decyzją, bo trafiła w długi róg bramki Polonii. Kapitalny strzał dał podwyższenie prowadzenia . W drugiej połowie gra wyglądała podobnie jak w poprzednich spotkaniach. Pogoń momentami była zepchnięta do defensywy. Gospodynie już nie potrafiły budować dłuższych akcji. Grały jednak bardzo ofiarnie w obronie i nie pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. W samej końcówce gra była bardzo otwarta i to Pogoń miała kilka szans na podwyższenie wyniku. Ostatecznie utrzymał się wynik 2:0. pierwsze zwycięstwo debiutujących w pierwszej lidze tczewianek niezmiernie ucieszyło tczewskich kibiców jak zawodniczki. Był to też wspaniały prezent urodzinowy dla kapitan Pogoni Pauliny Magulskiej.