Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sesja basen
Nasz Tczew

Radni chcą rozbudowy basenu

W czwartek obradowała rada miasta. Podczas sesji podjęto kilk uchwał, między innymi przyjęto korektę tegorocznego budżetu. Radni zabrali głos w sprawie rozbudowy tczewskiego basenu.

W pierwszej części sesji sprawozdanie z bieżącej działalności władz miasta i urzędu miejskiego złożył prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Po wystąpieniu odpowiadał on również na pytania radnych. Zarówno w sprawozdaniu jak i części otwartej poruszono wiele kwestii, głównie gospodarczych.

Po zatwierdzeniu kilku sprawozdań radni głosowali nad uchwałami. Zatwierdzono między innymi korektę budżetu, jedna z uchwał dotyczyła utworzenia dwóch nowych przystanków w ciągu ulicy Sobieskiego. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom głos zabrali: Maciej Skiberowski, Iwona Nitza, Tomasz Tobiański, Marcin Kussowski, Łukasz Brządkowski.

W ostatniej części sesji przewodniczący klubów radny miasta wypowiadali się w kwestii rozbudowy basenu tczewskiego i sposobu realizacji tej inwestycji. Kluby Porozumienia na Plus i Platformy Obywatelskiej zaakceptowały wstępnie propozycje władz miasta. Klub Tczew Od Nowa zamierza jeszcze uzyskać informacje dotyczące późniejszego utrzymania sportowego obiektu i nie przyjął jeszcze stanowiska. Klub Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję po spotkaniu z prezydentem Tczewa