Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przebudowa Orzeszkowej zakończona

Przebudowa ulicy Orzeszkowej na Czyżykowie została zakończona. Efekt tej inwestycji to nowe nawierzchnie jezdni, chodników, nowe oświetlenie i więcej miejsc parkingowych.

Ta inwestycja kosztowała milion sześćset tysięcy złotych i jest jedną z większych zrealizowanych w tym roku przez władze miasto. Ulica Elizy Orzeszkowej jest niedługa, ale obsługuje dużą liczbę mieszkańców Czyżykowa. Ta jednokierunkowa droga liczy około 260 metrów, ale jest przy niej aż dziesięć obiektów wielomieszkaniowych i obiekt handlowy.

Remont rozpoczął się w czerwcu, mieszkańcy musieli liczyć się z utrudnieniami przez kilka miesięcy, ale wykonawca – firma Ars wywiązała się ze swojego zadania nawet przed umownym terminem i od środy wyremontowana droga jest całkowicie przejezdna, można też korzystać z wszystkich miejsc parkingowych, także tych nowowybudowanych.

Mieszkańców budynków przy ulicy Orzeszkowej, którzy domagali się przebudowy starej, nierównej i wąskiej drogi, wspierał od początku radny miejski Tomasz Tobiański. To on był inicjatorem sfinansowania projektu budowlanego w ramach budżetu obywatelskiego.

Co ciekawe przy okazji remontu ulicy Orzeszkowej władze miasta zrealizowały inne, nieduże zadanie. Przychylając się do wniosku działkowców, zbudowano przedłużenie ulicy Ceglarskiej w kierunku bramy na ogrody działkowe. Ścieżka wiodąca przez polanę była w fatalnym stanie – nierówności i niski stan sprawiały, że po opadach deszczu trudno było nią przejść. Wydział Spraw Komunalnych i Inwestycji wykazał się gospodarnością, wykorzystując do ścieżki dla działkowców zdemontowane na Orzeszkowej betonowe trylinki i krawężniki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:50 - Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego

  Z archiwum TV Tetka. Trzecia edycja konkursu (2010)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:45 - Wieczór Szczerości z Mirosławem Augustynem i Piotrem Odyą

  Z archiwum TV TeTka. Spotkanie z Mirosławem Augustynem i Piotrem Odyą (2012)

 • 21:10 - Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 21:20 - Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1407), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Sportowa TeTka - aktualności (669) i Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:45 - Filmowo Orkiestrowo

  Koncert w Centrum Kultury i Sztuki połączonych zespołów: Orkiestry Konserwatorium w Beauvais (Francja) oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie (27 kwietnia 2018)

 • 22:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM