Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Radni jednogłośnie uchwalili budżet

W czwartek obradowała rada miasta. Zaprzysiężono na niej nowego radnego – Ryszarda Bruckiego. Radni jednogłośnie przyjęli do realizacji uchwałę budżetowa na 2019 rok.

Sesję prowadził przewodniczący Zenon Drewa. Obrady rozpoczęło zaprzysiężenie na radnego Ryszarda Bruckiego z Porozumienia na Plus. Objął on mandat jaki zwolnił prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Sprawozdanie z działalności bieżącej w ostatnich tygodniach zarządu miasta i urzędu miejskiego przedstawił prezydent Pobłocki.
Mówił o realizowanych inwestycjach i remontach a także o planach na przyszłość. W części poświęconej głosowaniom nad uchwałami radni mieli dużo pracy – decydowali o realizacji ponad dwudziestu uchwał. Część z nich dotyczyła pomocy społecznej – na przykład o dofinansowaniu posiłków czy opieki nad bezdomnymi.

Najwięcej czasu poświęcono uchwale budżetowej na 2019 rok. Opinię o budżecie przedstawił przewodniczący komisji finansowo-budżetowej Kazimierz Ickiewicz. Głos zabrali przedstawiciele poszczególnych kół rady – Roman Kucharski z Platformy Obywatelskiej, Łukasz Brządkowski z koła Tczew Od Nowa, Piotr Antczak z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Misiewicz z Porozumienia na Plus.

Dochody budżetu miasta na 2019 r. ustalone zostały na kwotę ponad 266 mln, a zakładane wydatki wynoszą dziesięć milionów więcej. Na inwestycje władze miasta zamierzają przeznaczyć 39 milionów.
Na grudniowej sesji radni przyjęli też uchwałę o przyznaniu wyróżnień za zasługi dla miasta. W Dniu Tczewa – 30 stycznia – medale pro domo trsoviensi otrzymają Magdalena Kubicka-Netka i Tomasz Tobiański. Ponadto samorząd uchwalił, że 2019 będzie ogłoszony rokiem Kazimierza Piechowskiego. Słynny uciekinier z Auschwitz, pochodzący z Tczewa honorowy obywatel naszego miasta zmarł przed rokiem, a w 2019 roku obchodzić będziemy stulecie jego urodzin.
W punkcie obrad poświęconym zgłaszaniu wniosków i interpelacji głos zabrali Józef Cichon i Kazimierz Ickiewicz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu