Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Radni jednogłośnie uchwalili budżet

W czwartek obradowała rada miasta. Zaprzysiężono na niej nowego radnego – Ryszarda Bruckiego. Radni jednogłośnie przyjęli do realizacji uchwałę budżetowa na 2019 rok.

Sesję prowadził przewodniczący Zenon Drewa. Obrady rozpoczęło zaprzysiężenie na radnego Ryszarda Bruckiego z Porozumienia na Plus. Objął on mandat jaki zwolnił prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Sprawozdanie z działalności bieżącej w ostatnich tygodniach zarządu miasta i urzędu miejskiego przedstawił prezydent Pobłocki.
Mówił o realizowanych inwestycjach i remontach a także o planach na przyszłość. W części poświęconej głosowaniom nad uchwałami radni mieli dużo pracy – decydowali o realizacji ponad dwudziestu uchwał. Część z nich dotyczyła pomocy społecznej – na przykład o dofinansowaniu posiłków czy opieki nad bezdomnymi.

Najwięcej czasu poświęcono uchwale budżetowej na 2019 rok. Opinię o budżecie przedstawił przewodniczący komisji finansowo-budżetowej Kazimierz Ickiewicz. Głos zabrali przedstawiciele poszczególnych kół rady – Roman Kucharski z Platformy Obywatelskiej, Łukasz Brządkowski z koła Tczew Od Nowa, Piotr Antczak z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Misiewicz z Porozumienia na Plus.

Dochody budżetu miasta na 2019 r. ustalone zostały na kwotę ponad 266 mln, a zakładane wydatki wynoszą dziesięć milionów więcej. Na inwestycje władze miasta zamierzają przeznaczyć 39 milionów.
Na grudniowej sesji radni przyjęli też uchwałę o przyznaniu wyróżnień za zasługi dla miasta. W Dniu Tczewa – 30 stycznia – medale pro domo trsoviensi otrzymają Magdalena Kubicka-Netka i Tomasz Tobiański. Ponadto samorząd uchwalił, że 2019 będzie ogłoszony rokiem Kazimierza Piechowskiego. Słynny uciekinier z Auschwitz, pochodzący z Tczewa honorowy obywatel naszego miasta zmarł przed rokiem, a w 2019 roku obchodzić będziemy stulecie jego urodzin.
W punkcie obrad poświęconym zgłaszaniu wniosków i interpelacji głos zabrali Józef Cichon i Kazimierz Ickiewicz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (maj 2020)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła w Miłobądzu (godz. 10.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (26 maja 2020 r.)

 • 19:45 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 25 maja 2020)

 • 20:00 – Tczewski Przegląd Talentów

  Z naszego archiwum. Tczewski Przegląd Talentów młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (2012)

 • 21:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM