Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Starostwo uratuje punkt paszportowy?

Od początku maja mieszkańcy powiatu tczewskiego mają problem z wyrobieniem paszportu. Powodem jest przedłużająca się nieobecność pracownika Terenowego Punktu Paszportowego, za który odpowiada wojewoda. Władze powiatu tczewskiego mają pomysł, jak temu problemowi zaradzić.

Początkowo Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie był nieczynny od 7 do 23 maja z powodu zwolnienia lekarskiego jedynego pracownika. Następnie okres ten przedłużono do 12 czerwca. Z kolei 13 czerwca na drzwiach pojawił się komunikat o tym, że punkt paszportowy będzie nieczynny do odwołania. Za działalność tej jednostki odpowiada Pomorski Urząd Wojewódzki, mimo że punkt znajduje się w budynku starostwa.

W gorącym, urlopowym okresie trzeba przygotować się na długie kolejki w Gdańsku. Spytaliśmy, kiedy najlepiej pojechać do Trójmiasta po paszport.

Urząd Wojewódzki wkrótce zamierza rozpocząć nabór na nowego pracownika Terenowego Punktu Paszportowego. Niestety wojewoda nie jest w stanie skierować do Tczewa pracownika już zatrudnionego np. w Gdańsku.

Starostwo powiatowe ma pomysł na szybsze przywrócenie działalności punktu paszportowego i jego usprawnienie na wypadek, gdyby ponownie pracownik długo przebywał na zwolnieniu lekarskim lub urlopie.

O terminie przywrócenia działalności tczewskiego punktu paszportowego będziemy informować.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 07:35 – Podwieczorek przy Mikrofonie 2014

  Z archiwum TV TeTka. Koncert z udziałem tczewskich muzycznych talentów

 • 09:05 – In Memoriam 2019. Nocny Pociąg i Frantówka

  Koncert zespołów Nocny Pociąg i Frantówka w ramach XVIII In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2019)

 • 09:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 09:40 – Off Jazz Festival 2007

  Z naszego archiwum. Koncert zespołu Zbigniew Wrombel Quartet w Centrum Kultury i Sztuki

 • 11:25 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 12:35 – Magicznie i filmowo

  Z naszego archiwum. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress i akordeonisty Pawła Nowaka na dziedzińcu Fabryki Sztuk (sierpień 2014)

 • 14:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM