Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

U kierowcy już można kupować bilety


Od poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej mogą ponownie kupować papierowe bilety u kierowców autobusów. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, wejście przednimi drzwiami autobusu jest możliwe wyłącznie dla pasażerów, chcących dokonać zakupu biletu u kierowcy.


Z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem Zakład Usług Komunalnych w Tczewie wraz ze Spółką Gryf wprowadzili pewne ograniczenia dotyczące zarówno liczby przewożonych w autobusach pasażerów, jak też zakaz kupowania biletów papierowych bezpośrednio u kierowców. Zmieniony też był rozkład jazdy.

Trwające od 16 marca utrudnienia w komunikacji miejskiej zostały w poniedziałek, 25 maja częściowo zniesione. Pasażerowie mogą już kupować bilety u kierowców. Jednak po jego nabyciu przechodzą poza strefę wydzieloną i oznakowaną taśmą dla kierowcy, czyli poza pierwszy rząd siedzeń, który w dalszym ciągu jest wyłączony z użytkowania.


Kierowcy – podobnie jak Jan Graszek – pozytywnie wypowiadają się na temat przywrócenia kupna u nich biletów jednorazowych przez pasażerów.


Kierowcy nie boję się też zarażenia przez pasażerów koronawirusem.

Miejski Zarząd Dróg przywróci i zwiększy liczbę kursów autobusowych skoro kolejne obostrzenia koronawirusowe zostają znoszone.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM