Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

powrót do szkół
Nasz Tczew

Uczniowie wracają do szkół

Pierwszego września uczniowie w naszym mieście powrócą do swoich placówek. Władze Tczewa i dyrektorzy szkół podstawowych wspólnie przygotowują się do nowego roku szkolnego. Najważniejsze jest wdrożenie zasad bezpieczeństwa, by nie rozprzestrzenił się koronawirus.

W zbliżającym sie roku szkolnym takich uroczystych apelów inauguracyjnych nie będzie. Nie ma wciąż pewności, że powrót do szkoły będzie możliwy, bo sytuacja epidemiczna zmienia się z dnia na dzień i nie poprawia się. Założenia władz centralnych są jednak takie, że 1 września uczniowie mają wrócić do szkół.

Wiceprezydent Tczewa do spraw społecznych powiedział nam, że od wielu tygodni trwają przygotowania do organizacji zajęć edukacyjnych w szkołach w taki sposób, żeby było jak najmniej kontaktów uczniów, nauczycieli, unikać skupisk i zapewnić środki do przestrzegania higieny.

Szkoła Podstawowa nr 12 jest największa w naszym mieście placówką. Dyrektor dwunastki Lidia Wasielewska wdroży takie zasady, żeby uczniowie mieli jak najmniej kontaktów, jak najmniej się przemieszczali i mieli możliwość zachowania dystansu.